Je možné žít po boku člověka, který věří něčemu jinému než vy? A jaká úskalí a obohacení takové soužití přináší? Nový dokumentární seriál o lidech, kteří dokazují, že jinakost nemusí jen rozdělovat. Připravili: J. Fišer, M. Rozbrojová, P. Kotrla a B. Jetelina (Premiéra)
Rodinu Petra Kláska navštívil jeho mladší bratr Martin, mnich z jihokorejského zen-buddhistického kláštera. Spolu s ním se podíváme také do olomouckého zenového centra, které sídlí na stejné adrese jako Maltézská pomoc, ve které pracuje Petrova žena Vladislava. Ta právě dostala novou klientku.
Vladimír je konfrontován s netradičním (v židovské rodině) přáním své nejstarší dcery Sáry. Dozvíme se, jak se vlastně Romana s Vladimírem seznámili a podíváme se do synagogy Vladimírovy komunity Bejt Simcha, kam s ním ale rodina nechodí.
Jan Blažek nám představí světlé i stinné stránky života vojenského kaplana a zjistíme, jaký dopad měla volba povolání manželů Blažkových na jejich vztah. Vrátíme se také ke klíčovému rozhodování Drahomíry a Jana na počátku jejich společného života, kdy je rozdílná víra a reakce jejich rodin téměř rozdělila. Druhý díl dokumentárního seriálu o lidech, pro které jinakost není nepřekonatelnou překážkou soužití. Širokoúhlé Titulky

Detail tv pořadu: Dokud nás víra nerozdělí (2/6)

Tento pořad běžel v televizi ČT 2. Více informací viz odkaz výše nebo v tv programu.

Podobné pořady